"Azərbaycan mədəniyyət günləri" çərçivəsində Bişkek şəhərində Azərbaycan incəsənəti ustalarının qala-konserti keçirildi.
21 aprel tarixində, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Günləri çərçivəsində Qırğız Respublikasının T. Satılqanov adına Qırğız Milli Filarmoniyasında Azərbaycan incəsənəti ustalarının qala-konserti keçirilib.
Mədəni tədbirdə Qırğızıstan Respublikasının mədəniyyət, informasiya və gənclər siyasəti naziri Mirbek Mambetaliyev, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli, mədəniyyət xadimləri və geniş ictimaiyyət iştirak ediblər.
Qala-konsert zamanı Azərbaycan xalqının milli mahnıları səsləndirilib və rəqsləri nümayiş edilib. Bununla yanaşı, Azərbaycan milli musiqi alətlərinin müşayiəti ilə Qırğız xalqının klassik əsərləri də ifa olunub.

В рамках "Дней азербайджанской культуры" в городе Бишкек состоялся гала-концерт мастеров азербайджанского искусства
21 апреля в рамках Дней культуры Азербайджанской Республики в Кыргызской Национальной филармонии имени Т. Сатылганова состоялся гала-концерт мастеров азербайджанского искусства.
В культурном мероприятии приняли участие министр культуры, информации и молодежной политики Кыргызской Республики Мирбек Мамбетаалиев, министр культуры Азербайджанской Республики Адиль Керимли, деятели культуры и широкая общественность.
Во время гала-концерта были исполнены народные песни и продемонстрированы танцы азербайджанского народа. Наряду с этим, в сопровождении азербайджанских национальных музыкальных инструментов были исполнены и классические произведения кыргызского народа.