"Azərbaycan Mədəniyyəti Günləri"nin keçirilməsi ərəfəsində Azərbaycanın tanınmış mədəniyyət xadimlərindən ibarət nümayəndə heyəti Bişkek şəhərinə səfər ediblər
20 aprel tarixində, Qırğızıstanda Azərbaycan Mədəniyyəti Günlərinin keçirilməsi ərəfəsində Azərbaycan Respublikasının tanınmış mədəniyyət xadimlərindən ibarət rəsmi nümayəndə heyəti Bişkek şəhərinə səfər ediblər.
Nümayəndə heyəti, Manas Beynəlxalq Hava Limanında, Qırğızıstanın Mədəniyyət, İnformasiya və Gənclər Siyasəti nazirinin müavini Timurlan Ajamaliyev və nazirliyin əməkdaşları tərəfindən isti və dostca bir atmosferdə qarşılanıb.
21-25 aprel tarixləri arasında, Azərbaycan Mədəniyyəti Günləri çərçivəsində Bişkek şəhərində konsert proqramları, tamaşalar, rəsm sərgiləri, həmçinin ədəbi və mədəni tədbirlər keçiriləcək. Bu tədbirlər, Qırğızıstan tamaşaçılarına Azərbaycan xalqının zəngin mədəniyyəti, ənənələri və incəsənəti ilə yaxından tanış olmaq imkanı verəcəkdir.

В преддверии "Дней азербайджанской культуры" делегация, состоящая из известных деятелей культуры Азербайджана, прибыла в город Бишкек.
20 апреля, в преддверии проведения Дней культуры Азербайджанской Республики в Кыргызской Республике, официальная делегация, состоящая из известных деятелей культуры Азербайджана, прибыла в город Бишкек.
Делегацию в Международном аэропорту «Манас» тепло встретил заместитель министра культуры, информации и молодежной политики Кыргызской Республики Тимурлан Ажымалиев и сотрудники министерства.
С 21 по 25 апреля в рамках Дней азербайджанской культуры в городе Бишкек пройдут концертные программы, театральные постановки, художественные выставки, а также литературные и культурные мероприятия. Эти события предоставят кыргызстанским зрителям прекрасную возможность ближе познакомиться с богатой культурой, традициями и искусством азербайджанского народа.