Mətbuat şərhi 31 oktyabr 2025
Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Bişkek şəhərinə səfər edib
30 oktyabr tarixində Bişkek şəhərində Qırğız Respublikası iqtisadiyyat və kommersiya naziri Bakııt Sıdıkov ilə Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı Qırğız Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında həm çoxtərəfli formatda, həm də ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində əlaqələr müzakirə olunub.
Tərəflər ticarət-iqtisadi münasibətlərin daha da möhkəmləndirilməsi məsələlərini müzakirə etmiş, bu xüsusda Azərbaycan–Qırğız İnkişaf Fondunun fəaliyyətinin daha fəal inkişafı məsələlərinə xüsusi diqqət yetirilmişdir.
Görüşün nəticəsinə əsasən tərəflər ikitərəfli əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsinə, investisiya qarşılıqlı əlaqələrinin genişləndirilməsinə, sənaye, ticarət və iqtisadiyyatın digər prioritet sahələrinin inkişafına yönəlmiş birgə layihələrin həyata keçirilməsinə hazır olduqlarını ifadə etmişlər.

Пресс-релиз 31 октября 2025
Первый заместитель министра экономики Азербайджанской Республики Эльнур Алиев совершил визит в город Бишкек
30 октября в городе Бишкек состоялась встреча министра экономики и коммерции Кыргызской Республики Бакыта Сыдыкова с первым заместителем министра экономики Азербайджанской Республики Эльнуром Алиевым.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития сотрудничества между Кыргызской Республикой и Азербайджанской Республикой как в многостороннем формате, так и в рамках двустороннего взаимодействия.
Стороны рассмотрели перспективы дальнейшего укрепления торгово-экономических отношений, при этом особое внимание было уделено активному развитию деятельности Азербайджано-Кыргызского Фонда развития.
По итогам встречи стороны выразили готовность к дальнейшему углублению двустороннего сотрудничества, расширению инвестиционного взаимодействия, а также реализации совместных проектов, направленных на развитие промышленности, торговли и других приоритетных отраслей экономики.