Mətbuat şərhi 18 aprel 2026
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri Jeenbek Kulubayev ilə görüşü keçirilib
18 aprel 2026-cı il tarixində Antalya Diplomatiya Forumu çərçivəsində Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri Jeenbek Kulubayev ilə Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov arasında ikitərəfli görüş keçirilmişdir.
Görüş zamanı tərəflər Qırğızıstan–Azərbaycan əməkdaşlığının cari vəziyyəti və inkişaf perspektivlərini, eləcə də ali və yüksək səviyyələrdə planlaşdırılan qarşılıqlı səfər və görüşləri müzakirə etmişlər.
Həmçinin qeyd olunmuşdur ki, hər iki dövlət ikitərəfli və çoxtərəfli formatlarda əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi və genişləndirilməsində maraqlıdır.

Пресс-релиз 18 апреля 2026
Министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов встретился с Министром иностранных дел Кыргызской Республики Жээнбек Кулубаевым
18 апреля 2026 года на полях Анталийского дипломатического форума состоялась двусторонняя встреча Министра иностранных дел Кыргызской Республики Жээнбека Кулубаева с Министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
В ходе встречи стороны обсудили текущее состояние и перспективы развития кыргызско-азербайджанского сотрудничества, а также предстоящие встречи и визиты на высшем и высоком уровнях.
Отмечено стремление двух государств к дальнейшему укреплению и расширению взаимодействия как в двустороннем, так и в многосторонних форматах.