Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Ermənistan Respublikasının Baş naziri Nikol Paşinyan ilə görüşüb
Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının (ŞƏT) Sammiti çərçivəsində sentyabrın 1-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Ermənistan Respublikasının Baş naziri Nikol Paşinyan ilə görüşüb.
Liderlər Azərbaycan-Ermənistan sülh gündəliyini müzakirə edərək, konstruktiv dialoqun, qarşılıqlı etimadın və regional sabitliyin əhəmiyyətini vurğulayıblar. Hər iki lider sülhün və normallaşma prosesinin irəlilədilməsinə dair beynəlxalq dəstəyi bir daha təsdiqləyən son Vaşinqton Sammiti zamanı əldə edilən müsbət dinamikanı qeyd ediblər.

Press release 01 September 2025
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan
On the margins of the Shanghai Cooperation Organization (SCO) Summit, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan.
The leaders discussed the Azerbaijan-Armenia peace agenda, stressing the importance of constructive dialogue, mutual trust and regional stability. Both leaders highlighted the positive momentum generated during the recent Washington Summit, which reaffirmed international support for advancing peace and the normalization process.