AR DSX-nın rəisi general-polkovnik Elçin Quliyev Manas şəhərində keçirilmiş MDB Sərhəd Qoşunları Komandanları Şurasının 91-ci iclasında iştirak edib
Manas şəhərində MDB-yə üzv ölkələrin Sərhəd Qoşunları Komandanları Şurasının 91-ci iclası keçirilib. Tədbirdə səkkiz dövlətin – Azərbaycan, Belarus, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Rusiya, Tacikistan, Türkmənistan və Özbəkistanın nümayəndə heyətləri iştirak ediblər. Ölkəmizi bu tədbirdə AR DSX-nın rəisi general-polkovnik Elçin Quliyev təmsil etmişdir.
İclas zamanı MDB ölkələrinin xarici sərhədlərində mövcud vəziyyət təhlil olunmuş və sərhəd təhlükəsizliyinin daha da möhkəmləndirilməsi üzrə əlavə tədbirlər müəyyənləşdirilmişdir. Şura 2025-ci il üzrə fəaliyyətin yekunlarını çıxarmış və növbəti dövr üçün vəzifələri, o cümlədən birgə sərhəd əməliyyatlarının keçirilməsi ilə bağlı planları müəyyən etmişdir.
İclasın nəticələrinə əsasən sərhəd təhlükəsizliyinin möhkəmləndirilməsi və bu sahədə əməkdaşlığın genişləndirilməsinə yönəlmiş 22 qərar qəbul edilmişdir.

Chief of the State Border Service of the Republic of Azerbaijan Colonel General Elchin Guliyev participated in the 91st meeting of the Council of Commanders of Border Troops of the CIS member states, held in the city of Manas.
The 91st meeting of the Council of Commanders of Border Troops of the Commonwealth of Independent States was held in the city of Manas. Delegations from eight countries participated in the event: Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Russia, Tajikistan, Turkmenistan, and Uzbekistan. The Republic of Azerbaijan was represented by the Chief of the State Border Service, Colonel General Elchin Guliyev.
During the meeting, the current situation on the external borders of the CIS member states was analyzed, and additional measures aimed at further strengthening border security were identified. The Council summarized the results of activities for 2025 and outlined tasks for the upcoming period, including plans for the conduct of joint border operations.
Following the results of the meeting, 22 decisions were adopted, aimed at strengthening border security and expanding cooperation in this field.