Qırğız Respublikasının Prezidenti cənab Sadır Japarov oktyabrın 6-da Azərbaycan Respublikasına işgüzar səfər edib.
Dövlət başçısının təyyarəsi Qəbələ Beynəlxalq Hava Limanına enib.
Hava limanında Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin dövlət bayraqları qaldırılıb, qırmızı xalça döşənib, fəxri qarovul düzülüb.
Prezident Sadır Japarovu Azərbaycan Respublikasının elm və təhsil naziri cənab Emin Əmrullayev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində dövlət başçısı Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin dövlət başçılarının növbəti Sammitində iştirak edəcək.

Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров 6 октября прибыл с рабочим визитом в Азербайджанскую Республику.
Борт Главы государства приземлился в международном аэропорту г. Габала.
В аэропорту вывешены государственные флаги стран-членов ОТГ, расстелена ковровая дорожка, выстроен почетный караул. Президента Садыра Жапарова встретили министр науки и образования Азербайджана Эмин Амруллаев и другие официальные лица.
В ходе визита глава государства примет участие в очередном Саммите глав государств Организации тюркских государств, в рамках которого будут обсуждены важные региональное и международные вопросы.